Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Rok szkolny 2017/2018

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

Dzisiaj 21.06. klasy I – III podczas uroczystego apelu podsumowały pracę w roku szkolnym 2017/2018. Były nagrody i wyróżnienia, szczególnie dla uczniów klas III – ich, które od września rozpoczną nowy etap kształcenia. Nagrody wręczała uczniom Pani Dyrektor Joanna Szumlińska, która podziękowała Rodzicom za ich zaangażowanie we współpracę ze szkołą. Dzieci z klas: IIa i IIb wraz z wychowawcami, przygotowały część artystyczną, były wiersze, piosenki, a także przestrogi na wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Dnia 08.06.2018r. nasi uczniowie zajęli III miejsce w międzyszkolnym konkursie pt. " Bezpieczne dzieci na drodze " zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Straż Miejską.

Uczniowie wzięli udział w trzech konkurencjach :

 • Jakub Ofman z klasy 5a - rowerowy tor przeszkód,
 • Michał Szołtyski z klasy  5b - test z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego,
 • Karolina Miler z klasy 5b - układanie puzzli ze znakami drogowymi.

 

Serdecznie Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekunowie: Magdalena Robert, Ewa Żurawska

  


 

 

W dniu 25.05.2018r. nasza szkoła obchodziła dwie połączone uroczystości - Dzień Ziemi i Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Robert przygotowali przedstawienie, podczas którego w bardzo zabawny sposób zaprezentowane zostały zagadnienia związane z ekologią. Do naszej szkoły przybyli kosmici, którym nasi uczniowie w formie prezentacji multimedialnej przedstawili zagrożenia czyhające na naszą planetę.

W tym dniu odbył się także pokaz mody ekologicznej. Uczniowie przygotowywali się do tego pokazu już miesiąc wcześniej. Podczas lekcji plastyki pod okiem nauczycielek – pani Urszuli Zacharskiej, pani Elżbiety Kozłowskiej i pani Pauliny Kaczor- Paczkowskiej przygotowali koszulki ekologiczne - własnoręcznie pomalowane t-shirty. Warto nadmienić, że w pokazie wzięli udział również nauczyciele - zabawa była przednia!bvCałą imprezę uświetniły występy solistek. Natalia Kucińska ,Zuzanna Bala, Oliwia Jaworska i Martyna Rydzińska, które zostały przygotowane przez panią Elżbietę Kozłowską - zaprezentowały ciekawy repertuar piosenek ekologicznych.

Ponadto rozstrzygnięto dwa szkolne konkursy. Pierwszy z nich - przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anny Kozickiej - polegał na wykonaniu z surowców wtórnych najciekawszego eko - stworka. W konkursie zwyciężyły:

 • I miejsce - Oliwia Lamkowska z kl. IV B
 • II miejsce - Oliwia Soliszewska i Sandra Kleinowska z kl. V A
 • III miejsce - Kinga Świdurska z kl. IV B

Wszystkie eko - stworki można było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej na korytarzu szkoły. Okazało się, że z plastikowych czy papierowych opakowań powstały prawdziwe dzieła sztuki. Przyznano także nagrody w konkursie fotograficznym " Jak dbam o przyrodę ?" Zdjęcia z tego konkursu można obejrzeć na gazetce widniejącej w holu szkoły.

 • Wyróżnienie otrzymali : Jakub Ofman , Marcel Klimczak , Karol Gniewkowski - wszyscy z klasy Va ,
 • III m. zajęły - Oliwia Soliszewka oraz Martyna Trykowska z klasy Va
 • II m. zajęli - Mateusz Kaliński i Dominik Kukawka z klasy VIIb
 • I m. zajął - Karol Piątkowski z klasy 5a.

 

Opracowała : Magdalena Robert , Anna Kozicka

  

 

W okresie wakacji letnich, tj. od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018r. organizowane będą półkolonie letnie dla dzieci grudziądzkich szkół podstawowych.

 

Półkolonie będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 16.00 po uprzednim podpisaniu przez     Rodziców stosownych dokumentów oraz dokonaniu opłat ustalonych przez organizatora półkolonii.

Półkolonie będą się odbywały w szkołach:

 • 25.06. - 06.07.2018r. - Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Nauczycielska 19,
 • 09.07. - 20.07.2018r. - Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Narutowicz 6,
 • 23.07. - 03.08.2018r. - Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Droga Mazurska 2,
 • 06.08. - 17.08.2018r. - Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Sobieskiego 12,
 • 20.08. - 31.08.2018r. - Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Dąbrówki 7.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na półkolonie powinni zgłaszać się bezpośrednio do szkół, które będą organizowały półkolonie w celu podpisania stosownych dokumentów. Dokumenty będą wydawane i przyjmowane w sekretariatach wymienionych szkół w godz. 7.00 - 15.00 w następujących terminach:

1) do Szkoły Podstawowej Nr 21 - do 30 maja 2018r. ( środa),

2) do pozostałych szkół tj. SP Nr 3, SP Nr 11, SP Nr 20, SP Nr 18 - do 8 czerwca 2018r. ( piątek).

 

 


 

 

Plener plastyczny w Skłudzewie

 

Za górami, za lasami jest Skłudzewo namalowane fantazjami… I właśnie tam wybrali się 16 maja czwartoklasiści, aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Zajęcia okazały się niezwykle interesujące. Uczestnicy, inspirowani naturą, nauczyli się rysunku w plenerze, malowali na szkle i modelowali w glinie. Ach, co to była za zabawa!  Powstały piękne i oryginalne prace, które nasi „ młodzi artyści” zabrali ze sobą do domu.

Zajęcia te rozwijały wyobraźnię , możliwości twórcze i wrażliwość… Sprawiły wielką przyjemność naszym czwartoklasistom, którzy pełni wrażeń wrócili domu z własnymi „skarbami”…

 

Jolanta Ulatowska


 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA Z RODZICAMI:

 

 • KLASY III - dnia 16.05. o godz. 17.00
 • KLASY I - II - dnia 17.05. o godz. 16.00
 • KLASY IV - VII - dnia 17.05. o godz. 17.00

 

Wiwat maj, trzeci maj!

W poniedziałek 7 maja 2018 roku klasa VI a wraz z nauczycielem  przygotowała apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące ustawy, a także wzbogacili swój występ sceną z obrad Sejmu Wielkiego. Szkolny chór uświetnił uroczystość pieśniami patriotycznymi. 


 

Wiosenne wierszowanie

Tuż przed „majówką” miłośnicy poezji z klas IV – VII mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie na konkursie „ Wiosenne wierszowanie”. Uczestnicy prezentowali recytację wybranych przez siebie wierszy o tematyce wiosennej. Jury oceniało dobór tekstu, sposób recytacji i ogólne wrażenie artystyczne.                          Występy recytatorów wprawiły wszystkich w wiosenny i pełen optymizmu  nastrój.

Oto laureaci konkursu:

 • I m. -  Marika Mikołajczak ( VI d)
 • II m. – Vanessa Radzimińska ( IV a)
 • III m. – Bartosz Stawicki ( V b)
 • Wyróżnienia:

Katarzyna Domachowska ( VI b)

Magdalena Lica ( IV a)

Patrycja Kozyrska ( V c)

 

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy - Poloniści

 

 


 

 

 

Tydzień ortografii

20 kwietnia zakończył się w naszej szkole Tydzień Ortografii. Do zmagań z ortografią przystąpiło 30 uczniów klas IV – VII. Okazało się, że dla niektórych z nich ortografia to łatwa sztuka. Wyłoniono mistrzów i wicemistrzów ortografii na poszczególnych poziomach klas:

 

Klasy IV

 • Mistrz ortografii – Sebastian Maziarz ( IV a)
 • Wicemistrz ortografii – Vanessa Radzimińska ( IV a)

Klasy V

 • Mistrz ortografii – Oskar Stobbe ( V c)
 • Wicemistrzowie ortografii – Karol Dziuba ( V b)

Paulina Piekarska ( V b)

Bartosz Stawicki ( V b)

Klasy VI

 • Mistrz ortografii – Zuzanna Bala ( VI b)
 • Wicemistrz ortografii – nie wyłoniono

Klasy VII

 • Mistrz ortografii – Klaudia Duda ( VII c) – udział w konkursie międzyszkolnym
 • Wicemistrz ortografii – Martyna Rydzińska ( VII c) – udział w konkursie międzyszkolnym

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do pracy nad ortografią, bo, jak wiadomo, trudna to sztuka, ale czasu na nią nie szkoda…

Poloniści

 

 


 

Słodko i czekoladowo…

12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czekolady – królowej słodyczy. Było aromatycznie, słodko             i czekoladowo. Wysłuchaliśmy audycji na temat zalet czekolady, a specjalny czekoladowy patrol krążył po szkole      i częstował tym rozkosznym smakołykiem. Natomiast Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs klasowy              na najsłodszy i najbardziej czekoladowy plakat. Wygrały  klasy: VII c, VII b i V c.

To był prawdziwie czekoladowy dzień… Do zobaczenia za rok!


 

Jolanta Ulatowska

Anna Kozicka

  

Dnia 28.03. uczniowie klas I – III brali udział w konkursie recytatorskim „Wierszykarnia”. Reprezentanci poszczególnych klas recytowali wcześniej wylosowane wiersze. W czasie obrad jury mogliśmy obejrzeć przedstawienie wiosenno – świąteczne przygotowane przez uczniów klasy Ic i klasy IIId z wychowawcami. Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

A oto nasi laureaci:

Wśród klas I - ych:

I miejsce - Krzysztof Stawicki - kl. Ic

II miejsce - Weronika Rejczak - kl. Ib

III miejsce - Lena Rydzińska - kl. Ib

Wśród klas II - ich:

I miejsce - Lena Kwiatkowska - kl. IIb

II miejsce - Natalia Domachowska - kl. IIa

III miejsce - Nadia Witkowska - kl. IIb

Wśród klas III - ich:

I miejsce - Fabian Laskowski - kl. IIIc

II miejsce - Roksana Konowalska - kl. IIIb

III miejsce - Milena Makles - kl. IIIa

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A w sposób szczególny trzymamy kciuki za ucznia klasy Ic - Krzysztofa Stawickiego, który będzie reprezentował naszą szkołę w Ogólnomiejskim Konkursie Recytatorskim. 

 

Zespół SP9 Black Angels w składzie: Martyna Rydzińska, Natalia Kucińska, Oliwia Jaworska, Zuzanna Bala, Julia Dojan oraz Patrycja Kozyrska wyśpiewał  i wytańczył I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Mini playback show 2018".

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!


 

 


 

 

 

 

 


 

"Bieg po zdrowie"

W marcu klasa 4 b wzięła udział w Programie Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej " Bieg po zdrowie ". Zajęcia  odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Istotnym celem realizowanych zajęć ( w sumie 6 ),  było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia  w kontekście szkodliwości palenia papierosów.Do zadań uczniów należało:


-  przygotowanie poradników w formie komiksów, zawierających porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia czynnego lub biernego,

- stworzenie listy negatywnych konsekwencji palenia papierosów,

- wywiad z osobą niepalącą,

- opracowanie zadań proasertywnych.

Magdalena Robert

 

 


 

 

 

Dzisiaj - 26.03. - naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego "Tarpno", które niedługo zostaną "PIERWSZOKLASISTAMI". Dzieci oglądały sale lekcyjne klas I - III, uczestniczyły w zajęciach, były w bibliotece szkolnej, a także w świetlicy i na szkolnym placu zabaw. Wszystkie z uśmiechem opuszczały mury naszej szkoły.

  

 

 

 

 


 

 

DNIA 21.03. UCZNIOWIE KLAS I - III BARWNYM KOROWODEM ULICAMI MIASTA POWITALI WIOSNĘ

 


 

 

Polska mówi „aaa”

W dniu 20 marca nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej pod hasłem „Polska mówi aaa”. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej czytając informacje zamieszczone na gazetkach, plakatach, ulotkach. Wszyscy, którzy dbają o zęby otrzymali emotikony z pięknym uśmiechem. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki dotyczące higieny jamy ustnej i zachęcali uczniów do systematycznego dbania o zęby.

Nic tak nie zdobi człowieka jak piękny uśmiech.

Promotorzy akcji:

p. Magdalena Robert
p. Monika Stuczyńska


 

 


 

 

 

 


 

 

 


 

 


Życzliwość wywołuje życzliwość”


SZANOWNI PAŃSTWO SPONSORZY

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha,

aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.


Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Szkole

poprzez ofiarowanie nagród dla uczestników warsztatów

„Kompleksy leśne w Polsce” z całego serca dziękujemy:

NADLEŚNICTWU JAMY

MIEJSKIEMU PRZEDSIĘBIORSTWU GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI W GRUDZIĄDZU

KLUBOWI SPORTOWEMU „STAL” W GRUDZIĄDZU


PANU PAWŁOWI NAPOLSKIEMU


PANU JAKUBOWI KOPKOWSKIEMU

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,

Rada Rodziców oraz Społeczność Uczniowska


 


 

 

Dnia 09.03.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów szkół podstawowych pt. "Kompleksy leśne w Polsce".

W warsztatach wzięło udział 6 zespołów, którym w wykonywaniu zadań pomagali nasi uczniowie. 

W I części warsztatów  każda drużyna losowała kompleks leśny, na temat którego przygotowała ciekawostki korzystając z Internetu i zasobów naszej biblioteki. To wszystko zostało zaprezentowane w formie plakatu i komentarza słownego. 

W II części uczniowie szkół podstawowych samodzielnie rozwiązywali zadania matematyczne i krzyżówki.

 

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

 

 


 

Dnia 14.03. - uczniowie klas I -III wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA" - TOLERANCJA. INNI, A TACY SAMI, podczas którego pani Izabela Wasilewska opowiedziała o funkcjonowaniu osób niewidomych.


 

 

 


 

 

 


 

 

RODZICE i OPIEKUNOWIE DZIECI

URODZONYCH W ROKU 2011 (objęte obowiązkiem szkolnym)

i 2012 (zgodnie z wolą rodziców)

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Grudziądzu informuje, iż trwają zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zapisy prowadzone są codziennie w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 – 15.00.

Dodatkowych informacji dotyczących zapisów udzielamy w sekretariacie szkoły oraz pod numerem tel. 56 46 13 618.

Do obwodu szkoły należą ulice:

1)    Armii Krajowej nr parzyste bez 32 do końca oraz nr nieparzyste bez 25 do końca,
2)    Generała Bema bez nr parzystych od 28 do końca oraz nr nieparzystych od 31 do końca,
3)    Czwartaków,
4)    Fijewska,
5)    Forteczna,
6)    Garnizonowa,
7)    Grunwaldzka,
8)    Jagiellończyka,
9)    Jagiełły,
10)    Kilińskiego,
11)    Kościuszki,
12)    Ks. Witolda,
13)    Legionów nr od 1 do 44a,
14)    Władysława Łokietka,
15)    Malborska,
16)    Nadgórna,
17)    18 Pułku Ułanów Pomorskich, 
18)    Podgórna,
19)    Pułaskiego,
20)    Roty Grudziądzkiej,
21)    Słowackiego,
22)    Solna,
23)    6-go Marca.
24)    Wąska,
25)    Wędkarska,
26)    Zamkowa,
27)    Zaułek,
28)    Zawiszy Czarnego.

 

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej

Wniosek o przyjęcie dziecka spoza rejonu szkoły


 

 


 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W NASZEJ SZKOLE

 


 

 


 

Dnia 9 lutego w naszej szkole odbyło się niecierpliwie wyczekiwane otwarcie biblioteki szkolnej po remoncie. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Joanny Szumlińskiej oraz pani Jagody Biedzińskiej z Biblioteki Miejskiej  otrzymaliśmy nowe, piękne meble, na których wspaniale prezentują się nasze zbiory. Nauczyciele z tej okazji podarowali nam także nowe lektury, które już wkrótce będą gotowe do wypożyczania. Uczniowie chętnie wybierali sobie książki na ferie.

 

 

 


 

 

Dnia 9 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ ŚW. WALENTEGO”,

w którym przekazaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

Odbył się również apel, który przybliżył historię Dnia Zakochanych i przypomniał nam

o tym,co jest w życiu najważniejsze – o miłości. Pozwolił również zastanowić się nad nią,

a w plastikowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot.

Świętowanie WALENTYNEKw szkole przyniosło nam wiele radości i zadowolenia.

 


 

 


 

Dnia 9 lutego ,,Pacholęta" w obecności Wychowawców oraz Dyrekcji Szkoły spotkały się, by podsumować I semestr bieżącego roku szkolnego oraz przypomnieć zasady rozsądnego spędzania czasu wolnego podczas ferii. Zebraliśmy nasze osiągnięcia, wyróżnienia i konkursy, w których braliśmy udział.

Specjalne medale odebrali najżyczliwsi uczniowie  każdej z klas:

z klasy I a- Urszula Tutka

I b- Fabian Leszczyński

I c- Łukasz Pawłowski

II a- Natalia Domachowska

II b- Kinga Neumann

III a- Milena Makles

III b- Agata Zielińska

III c- Amelia Chrapkowska

III d- Agata Drozdek.

Podsumowaliśmy wyniki czytelnictwa:

I miejsce zdobył Filip Lewandowski z klasy III b

II miejsce- Kacper Guziec z klasy III b

III miejsce- Fabian Laskowski z klasy III c.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Karina Elwertowska z klasy I b, która chociaż jest pierwszakiem, regularnie wypożycza i czyta książki.

Uczniowie, którzy wyróżnili się najwyższą frekwencją odebrali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i gratulacje:

z klasy I a- Alicja Zielińska

I b- Weronika Rejczak

I c- Łukasz Pawłowski

II a- Olga Pietras

II b- Marcel Więsek

III a- Kinga Maternowska

III b- Ksawery Borek

III c- Fabian Laskowski

III d- Jerzy Lewiński.

Słodką nagrodę-torbę cukierków, odebrał przewodniczący klasy III a, ponieważ ta klasa zebrała największą sumę pieniędzy w akcji ,,Góra grosza".

W części artystycznej uczniowie klasy: III c i III d zaprezentowali wiersze, scenki i piosenki o tematyce zimowej oraz przypomnieli zasady bezpiecznych zabaw.

Po życzeniach, na zakończenie otrzymaliśmy garść miłych słów od Pani Dyrektor.

 

 

 


 


 

FERIE ZIMOWE

 

12.02.2018R. DO 23.02.2018R.


 


 

 

 

Dziś - 08.02.2018 r. w naszej szkole Tłusty Czwartek i smaczna akcja

"Pączka kupisz do uczniowskich szafek się dorzucisz".

Dziękujemy naszym sponsorom i polecamy się za rok. 

 

POSŁUSZNI DUCHOWI ŚWIĘTEMU

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI

25 –  28 lutego 2018r.

 

Grupa I

klasy I - III

Grupa II

klasy IV - VI

Miejsce

spotkań

niedziela

25.02.2018 r.

godz. 11.30

Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji

Parafia

Św. Mikołaja

poniedziałek

26.02.2018 r.

godz. 10.30

godz. 9.00

sala gimnastyczna

SP 9

godz. 16.30

Droga Krzyżowa

Parafia

Św. Mikołaja

wtorek

27.02.2018 r.

godz. 10.30

godz. 9.00

sala gimnastyczna

SP 9

godz.16.30

nabożeństwo pokutne i sakrament spowiedzi

Parafia

Św. Mikołaja

środa

28.02.2018 r.

godz. 10.30

godz. 9.00

sala gimnastyczna

SP 9

godz.16.30

Msza św. na zakończenie rekolekcji

Parafia

Św. Mikołaja

 


 

 

Cały Wszechświat stanął przed nami otworem! Mobilne Planetarium w naszej szkole!

W poniedziałek, 29.01.2018 roku, uczniowie naszej szkoły odbyli niepowtarzalną podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Pokaz niesamowicie poszerzył horyzonty, wzbudził ciekawość dzieci i dostarczył niezapomnianych przeżyć.
Organizator Marlena Dąbrowska


 

Dnia 31 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki oraz Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu zorganizowały dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkół koncert kolęd i pastorałek pt.
„Dziś oto wracam, by kolędować”.

Na sali rozbrzmiewały kolędy przeplatane krótkimi komentarzami oraz pokazami multimedialnymi.

Dzięki wysiłkom występujących osób publiczność miała niepowtarzalną okazję przenieść się w wyjątkowy

klimat kolęd i pastorałek.

Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trud przygotowań do koncertu.


 

 

 


Mimo, że za oknem śnieg i mróz, w naszej szkole ożyły wspomnienia kolorowej jesieni. A wszystko za sprawą Zuzanny Bala z klasy VI b, która zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko- plastycznym ,, Jesień zamknięta w witrażu".

 


Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów

 

 


 

 

Dnia 25.01.2018r. - czwartek - odbędą się zebrania z Rodzicami:

 

 • klasy I - III o godz. 16.00
 • klasy IV - VII o godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy

 


 

Młodzi poeci odnoszą sukcesy!

Uzdolnieni literacko uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie twórczości poetyckiej „ Od Ikara do…” organizowanym  przez Szkołę Podstawową nr 15 w Grudziądzu.  Stworzyli ciekawe  wiersze o bohaterze mitologicznym Odyseuszu i odnieśli sukcesy.

Bartosz Stawicki ( V b) zajął I miejsce, a Martyna Rydzińska ( VII c) znalazła się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom  i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Jolanta Ulatowska

 

 


 

Uczniowie szkolnego koła teatralnego wraz z opiekunami dnia 22 grudnia zaprosili wszystkich nauczycieli  oraz uczniów na przedstawienie bożonarodzeniowe „Betlejemska noc”. Jasełka były ubogacone kolędami i pastorałkami.  Widzowie również dołączyli do radosnego śpiewu. Atmosfera świąt wypełniła szkołę. 
Po przedstawieniu nagrodzonym gromkimi brawami Pan Dyrektor złożył życzenia świąteczne wszystkim uczniom i nauczycielom.
Na zakończenie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na "Ozdobę świąteczną”.


 

 

 

 


 

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Poetyckiej   „ Życzliwe wierszowanie”

„ Życzliwe słowo tak mało kosztuje, a tak wiele znaczy…”

21 listopada, czyli w Dzień Życzliwości rozstrzygnęliśmy Międzyszkolny Konkurs Twórczości Poetyckiej „Życzliwe wierszowanie”. Do konkursu przystąpiło 67 uczniów klas IV – VII z 13 szkół podstawowych z Grudziądza i okolic:

 • Szkoła Podstawowa nr 15 – 11 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr  3 –   1 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 4  –  3 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr  5 –   5 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 7 – 3 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 20 –  4 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 21 – 1 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 16 –  ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 17 – 5 ucz.
 • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi –  5 ucz.
 • Szkoła Podstawowa w Łasinie –  17 ucz.
 • Szkoła Podstawowa w Węgrowie – 3 ucz.
 • Szkoła Podstawowa nr 9 – 5 ucz.

 

Uczestnicy konkursu napisali piękne wiersze o pozytywnym  Życzliwku, czyli postaci na wskroś serdecznej, otwartej i chętnej do pomocy. Młodzi twórcy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami literackimi i kreatywnością.

Jury w składzie:  p. Jolanta Ulatowska ( przew.), p. Grażyna Wojciechowska,              p. Weronika Dmuchowska,  p.Marzena Knak  przyznało następujące nagrody:

 

Kategoria wiekowa – klasy IV

1 miejsce – Nadia Piwowarczyk „ Życzliwek” ( SP Węgrowo) p. Aneta Piwowarczyk

2 miejsce – Natasza Jankowska „ Życzliwik” ( SP 15) p. Barbara Radoń

3 miejsce – Agata Szlitkus „ Pan Życzliwość” ( SP Nowa Wieś ) p. Anna Witkowiak

wyróżnienie – Wiktor Wiśniewski„ Życzliwik” ( SP 15 ) p. Barbara Radoń

wyróżnienie – Kaja Gburczyk „ Życzliwek” ( SP 4) p. Tamara Brzezińska

 

Kategoria wiekowa – klasy V

1 miejsce – Bartosz Stawicki ”O Życzliwku” ( SP 9) p. Jolanta Ulatowska

2 miejsce – Julia Kamińska „ Rodzina Życzliwków ” ( SP 15) p. Barbara Radoń

3 miejsce – Zuzanna Laskowska „ O życzliwości nie tylko z Panią Zimą” ( SP 20)

p. Magdalena Gorczyca

3 miejsce – Wiktoria Mrugała „ Życzliwek” ( SP Łasin) p. Bernadeta Zdunek – Jaranowska

wyróżnienie – Julia Lewandowska „ Życzliwek” ( SP 7) p. Katarzyna Tarnowska

wyróżnienie – Marta Mosiołek  „Życzliwek” ( SP 3) p. Maria Szkudlarek

 

Kategoria wiekowa - klasy VI

1 miejsce – Ksavier Radzimiński „ W poszukiwaniu Życzliwka…” ( SP 16)                    p. Agnieszka Kwiatkowska

2 miejsce – Aleksander Poznański „ Pytanie do Życzliwka” ( SP 20) p. Anna Chyla

2 miejsce – Milan Piwowarczyk „ Misja Życzliwka” ( SP Węgrowo) p. Aneta Piwowarczyk

3 miejsce – Marta Duda „ Szepty Życzliwka” ( SP 16) p. Agnieszka Kwiatkowska

wyróżnienie – Wiktoria Mondrzyńska  „ …” ( SP Łasin) p. Bernadeta Zdunek – Jaranowska

 

Kategoria klas VII

I miejsce – Kamil Danielewicz „ Życzliwik to ktoś” ( SP 15) p. Barbara Radoń

II miejsce – Jakub Piasecki „ Wiersz o Życzliwku” ( SP 5) p. Monika Wójcik

III miejsce – Wiktoria Zielinkiewicz  „ Życzliwek” ( SP 15) p. Ewa Chylewska

III miejsce – Matylda Ciborowska „ Bajka o życzliwości” ( SP 5) p. Monika Wójcik

Wyróżnienie – Zofia Konic „ Bajka o Życzliwku” ( SP 15) p. Barbara Radoń

wyróżnienie – Kamil Eberlin „ Pociąg  życzliwości” ( SP 17) – p. Grażyna Falkowska – Murawska.

 

Gratulujemy laureatom, ich nauczycielom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym projekcie. Kolejna edycja „ życzliwego” konkursu za rok… Zapraszamy…

 

 

 

Jolanta Ulatowska

 

 

 


 

21 Listopada

Dzień Życzliwości w „ Dziewiątce”

Obchody Dnia Życzliwości w szkole to szczególna okazja, aby zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. To niezwykły dzień, w którym możemy okazać serdeczność, ciepło i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

21 listopada od samego rana po naszej szkole krążył życzliwy patrol, rozdając napotkanym osobom szerokie uśmiechy i miłe komunikaty na dobry dzień. Można też było przypiąć na szkolnej tablicy życzliwości pozdrowienia dla wybranej osoby.

Na specjalnym apelu rozdano nagrody i wyróżnienie dla klas za najciekawszy plakat           z wizerunkiem Życzliwka. Doceniono też Klasowych Życzliwych i te klasy, które         w tym dniu ubrały się najżyczliwiej. Wiele emocji wywołała prezentacja „ Dziewiątka            i smile”, która pokazała, że lubimy się uśmiechać…

Najżyczliwszymi uczniami w szkole okazali się:

Konkurs na najciekawszy plakat z wizerunkiem Życzliwka rozstrzygnięto              w następujący sposób:

I m. –  klasa V c                               wyróżnienie – klasa IV d

II m. – klasa V b

III m. –  klasa VI b, VI d

Natomiast najżyczliwiej ubranym zespołem okazała się klasa V c i I a.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko ten jeden kalendarzowy. Pamiętajmy, że „ małe radości i drobne gesty dobroci i życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności”.

Lubię ludzi – jestem życzliwy! To takie proste…

 

 

Jolanta Ulatowska

Życzliwi uczniowie „ Dziewiątki” 2017

 • I a – Urszula Tutka
 • I b – Fabian Leszczyński
 • I c – Łukasz Pawłowski
 • II a –Natalia Domachowska
 • II bKinga Neumann

 • III a – Milena Makles
 • III b – Agata Zielińska
 • III c – Amelia Chrapkowska
 • III d – Agata Drozdek
 • IV a – Magdalena Lica
 • IV b – Marta Maziarska
 • IV c – Julia Gardjan
 • IV d – Weronika Stefańska
 • V a – Oliwia Soliszewska
 • V b – Bartosz Stawicki
 • V c – Alicja Mikołajczak
 • VI a – Kacper Mokwa
 • VI b – Zuzanna Bunkowska
 • VI c – Paulina Borowicz
 • VI d – Kamila Wróblewska
 • VII a – Martyna Rienkiewicz
 • VII b – Julia Kraińska
 • VII c – Martyna Rydzińska

Gratulacje!

 


 

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

 

 

4 Września 2017r. godz. 9:00 - boisko szkolne

 


Wszyscy uczniowie klas 1-7 wypożyczą w tym roku bezpłatne podręczniki z biblioteki szkolnej.

 

 


Narodowe Czytanie 2017

 

W sobotę 2 września zapraszamy do Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Początek godz. 12.00.

 

Grudziądzka książnica po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Wybrane fragmenty dramatu Wyspiańskiego będą czytali:

 • wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora,
 • radni Rady Miejskiej Grudziądza: Joanna Iwanowska, Krystyna Nowak, Edyta Ogonowska, Małgorzata Ossowska-Neumann, Wojciech Chyła, Marek Czepek, Michał Czepek, Maciej Glamowski, Szymon Gurbin, Piotr Rohde,
 • Krzysztof Rotnicki.

 


 

 

 


 

 


 

 

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie dnia 21.09.2017r.

 • Klasy I – III o godz. 16.00
 • Klasy IV – VII o godz. 17.00

 

 


 

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 należy składać do dnia 15 września, do godziny 13.

Wnioski wydaje i przyjmuje pedagog szkolny.

Obowiązkiem wnioskodawcy jest złożenie wraz z wypełnionym wnioskiem wymaganych zaświadczeń, decyzji (z MOPR o zasiłku rodzinnym, funduszu alimentacyjnym, dodatku mieszkaniowym itp.), z Urzędu Pracy o statusie osoby bezrobotnej lub pobieranym zasiłku – NETTO!, z miejsca pracy wynagrodzenie netto za sierpień.

Dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać netto 514 złotych.

Do dochodu nie wlicza się zasiłku 500+ oraz zasiłków okresowych z MOPR.

Wnioski po terminie (po 15 września) przyjmowane są tylko w uzasadnionych przypadkach (np. utrata dochodu).

 

 

Pedagog szkolny

 


 

Logowanie do e-dziennika:

 1. Należy wejść na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/grudziadz
 2. Na stronie logowanie wybrać opcję Załóż konto
 3. Wpisać adres mailowy
 4. System wyśle link aktywacyjny na konto mailowe
 5. Wejść na swoje konto mailowe i postępować zgodnie z instrukcją
 6. Po wybraniu hasła można wrócić do strony logowania, wpisać adres mailowy i hasło
 7. Proszę zwracać uwagę, czy w adresie strony jest na pewno Grudziądz, ponieważ wyszukiwarki podpowiadają często Warszawa

 


 

XV RAJD PIESZY „ŚWIĘTO ZIEMNIAKA”

 

23 września 2017 roku nasza szkoła zorganizowała już XV Rajd Pieszy „Święto ziemniaka”. Jak zwykle dopisała frekwencja! Na rajd przybyło około 500 uczestników z 14 szkół grudziądzkich.

Startowaliśmy spod Flisaka nad Wisłą, a meta  była w Klubie Sportowym” Stal „ w Mniszku. Podczas trasy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy przyrodniczo- ekologicznej. Pogoda podczas rajdu dopisywała, humory również.

Na miejscu, czekała na nas pyszna grochówka, muzyka i wiele atrakcji.

Uczestnicy rajdu mogli wziąć udział w konkursach:  rzutu ziemniakiem na odległość dla szkół podstawowych, a starsi uczniowie w konkursie plastycznym: „KWIATOPYR”.  Na wszystkich zwycięzców konkursów czekały atrakcyjne nagrody.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli z SP  nr 9, a także dzięki pomocy władz KS „STAL” w Grudziądzu, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Mamy nadzieję, że za rok również dopisze frekwencja i pogoda!

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

 

 


 

Festyn związany z „DNIEM BEZ SAMOCHODU”

28 września klasy III a, III b, III c z SP 9 uczestniczyły w Festynie związanym z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu tzw. „Dzień bez samochodu”. Celem akcji było kształtowanie proekologicznych wzorców i popularyzacja transportu miejskiego. Klasy trzecie podróżowały tramwajem, a następnie autobusem na stadion GKS Olimpia, gdzie zaplanowano szereg atrakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

„LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO”

Do naszej szkoły zawitał program "Lekkoatletyka dla każdego". Uczniowie klas I , II i III biorą udział w zajęciach propagujących lekkoatletykę wśród najmłodszych dzieci. Jest rywalizacja i dobra zabawa.

 

 


 

Dnia 30.09. dzieci klas I – III wybrały się do kina na film „ Lego Ninjago”. Wszystkim dopisywały humory, a film bardzo się podobał.

 

 

 

 

 


 

 


 

W środę 27 września odbył się w naszej szkole apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie z klasy 6a przedstawili na forum kilka powodów, dla których warto uczyć się języków obcych. Uczniowie klas 4-7 wzięli również udział w konkursie na najpiękniejszą flagę. Oto wyniki tego konkursu:
I miejsce – klasa Vc
II miejsce – klasa VII c
III miejsce - klasa VI b i IV b
Gratulujemy i dziękujemy za udział i zaangażowanie!

(Apel przygotowany został przez: p.Daria Lewandowska, p.Olga Witkowska oraz Judyta Zawierowska)

 

 


 

Dnia 29 września 2017 r. w ramach obchodów

VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

w naszej szkole odbył się konkurs wśród uczniów klas IV-VII o tytuł

MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.

Zdobywcy tego tytułu to:

キ                   Radzimińska Vanessa z klasy IV d

キ                   Mejer Patrycja z klasy VII c

キ                   Stobbe Oskar z klasy V a

Gratulujemy!!!

 

 
 

I po „ Tarapatach”…

9 października uczniowie klas IV –VII wybrali się do kina na polski film „Tarapaty” z udziałem młodych, dobrze zapowiadających się aktorów. Ta sensacyjna, zaskakująca i wzruszająca  opowieść o przyjaźni dwojga nastolatków, tajemnicy  i kłopotach z nią związanych  wszystkim przypadła do gustu. Przed projekcją filmu kolejny raz uczestniczyliśmy w Akademii Bezpieczeństwa, tym razem spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w sieci.

Pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły z nadzieją, że to nie ostatnia nasza wyprawa do kina w tym roku szkolnym.

 


 

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.” (M. Twain)

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej – to święto każdego nauczyciela, któremu leży na sercu dobro dziecka. Jak powiedziała Zofia Kucówna, „zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.” Uczniowie naszej szkoły nie czekali tak długo. Już  dnia 13 października serdecznie podziękowali swym pedagogom za podejmowany każdego dnia trud nauczania i wychowania. W uroczystej akademii uczestniczyli : Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne , pracownicy administracji    i obsługi, samorząd uczniowski oraz delegacje wszystkich klas naszej szkoły. Pani Dyrektor Joanna Szumlińska podziękowała gronu pedagogicznemu nie tylko za wysiłek włożony w kształtowanie przyszłych pokoleń, ale również za działania promujące szkołę i wpływające na jej rozwój. Dała temu wyraz, wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas: IIIa i IIIb pod kierunkiem pań: Judyty Jezierskiej i Joanny Łojkowskiej.

Była to akademia inna niż zwykle, bo mali aktorzy klas trzecich zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej, który dostarczył zebranym nie tylko dobrej zabawy,      ale też pozytywnych wrażeń i wzruszeń.


 


 

 

 

 


 

 

" Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach –

Boże Narodzenie na Wileńszczyźnie"

 

Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji zbiórki darów " Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

Otwórzmy nasze serca i pomóżmy potrzebującym!  Na Wileńszczyźnie pozostało wielu Polaków, którzy żyją w trudnych warunkach i potrzebują naszej pomocy.

Akcję wspiera Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda oraz reprezentant Polski w piłce nożnej Kamil Grosicki.

I my możemy pomóc naszym Rodakom, aby Boże Narodzenie 2017 przyniosło im wiele radości i życzliwości.

Co zbieramy?

- słodycze,

- żywność o długim terminie ważności,

- chemię gospodarstwa domowego,

- kosmetyki,

- przybory toaletowe,

- przybory szkolne.

Punkt zbiórki - sala 103

Termin - 13 listopada - 1 grudnia.

Koordynatorzy akcji

Jolanta Ulatowska

Hanna Sitarska

 


 

 


 

8 listopada klasy I- III obchodziły Dzień Śniadanie Daje Moc. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Dlatego w Dniu Śniadanie Daje Moc, zorganizowaliśmy wspólne śniadanie. Uczniowie mieli szansę przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia razem oraz spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią na śniadanie inne dzieci, dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego dnia.


 

Dzisiaj klasy I – III podczas uroczystego apelu podsumowały pracę w roku szkolnym 2017/2018Były nagrody i wyróżnienia, szczególnie dla uczniów klas III – ich, które od września rozpoczną nowy etap kształcenia. Nagrody wręczała uczniom Pani Dyrektor Joanna Szumlińska, która podziękowała Rodzicom za ich zaangażowanie we współpracę ze szkołą. Dzieci z klas: IIa IIb wraz z wychowawcami przygotowały część artystyczną, były wiersze, piosenki, a także przestrogi na wakacje.

 

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!