Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Robotyka

ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE

Od września 2018 r., raz w miesiącu odbywają się zajęcia z Robotyki.

 

Zajęcia dla chętnych dzieci i młodzieży z robotyki to doskonałe połączenie wiedzy z nauką. Polegają one na nauce oprogramowania i konstruowaniu robotów. W czasie zajęć dzieci pracują na najnowszych zestawach edukacyjnych Lego Education oraz Lego WeDo. Zajęcia z robotyki są doskonałą okazją do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów, to szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Klocki Mindstroms pozwalają na projektowanie robotów, które "ożywają" dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do wieku dzieci. Zajęcia dla dzieci z Lego Mindstroms uczą pracy w grupach, pobudzają myślenie przestrzenne i rozwijają zdolności manualne.