Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Popołudnie z poezją patriotyczną

Świętując stulecie polskiej niepodległości, Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anny Kozickiej przygotował „Popołudnie z poezją patriotyczną”. Odbyło się ono w dniu 21 listopada br. i zbiegło się ze szkolnymi obchodami Dnia Życzliwości.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wiersze patriotyczne przeplatane muzycznymi motywami w wykonaniu Natalii Kucińskiej.

W czasie uroczystości rozstrzygnięty został także szkolny konkurs na najpiękniej wykonane godło.

W kategorii uczniów klas IV – V laureatami zostali: Oliwia Mędrzycka z kl. IV D, Miłosz Józefowicz,  Magdalena Lica i Sebastian Maziarz z kl. V A.

Z kolei w kategorii klas VI – VIII nagrody otrzymali: Weronika Świdurska i Patryk Puczkowski z kl. VI C, Marta Piotrowska z kl. VIII B oraz Oliwia Soliszewska z kl. VI A. Wyróżniona została także praca Arkadiusza Grzelaka z kl. VII B.

Anna Kozicka