Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Życzliwie o Polsce

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Poetyckiej

„ Życzliwie o Polsce”

„ Życzliwe słowo tak mało kosztuje, a tak wiele znaczy…”

21 listopada, czyli w Dzień Życzliwości rozstrzygnęliśmy Międzyszkolny Konkurs Twórczości Poetyckiej „Życzliwie o Polsce”. Do konkursu przystąpiło 68 uczniów klas IV – VIII z 12  szkół podstawowych z Grudziądza i okolic:

  • Szkoła Podstawowa nr 15 – 13 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr  3 –   15 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 4  –  3 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 11 –   1 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 8 –     6 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 20 –  1 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 21 – 2 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 16 –  4 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 18 –  9 ucz
  • Szkoła Podstawowa nr 12 – 1 ucz.
  • Szkoła Podstawowa w Węgrowie – 5 ucz.
  • Szkoła Podstawowa nr 9 – 8 ucz.

 

Uczestnicy konkursu pisali tym razem życzliwie o Polsce. W ten sposób powstały piękne      i pełne patriotyzmu wiersze. Młodzi twórcy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami literackimi i kreatywnością.

Jury w składzie:  p. Jolanta Ulatowska ( przew.), p. Anna Kozicka i p. Krystyna Zedlewska przyznało następujące nagrody:

 

Kategoria wiekowa – klasy IV

1 miejsce – Amelia Sikorska „ Nasz dom” ( SP Węgrowo) p. Aneta Piwowarczyk

2 miejsce – Martyna Jarentowska „ Ojczyzna” ( SP 16) p. Magdalena Gazda

3 miejsce – Marcel Mews „Polska” ( SP 18 ) p. Magdalena Ziółkowska

wyróżnienie – Laura Kurzyńska „ Polska” ( SP 3) p. Maria Szkudlarek

 

Kategoria wiekowa – klasy V

1 miejsce – Kaja Gburczyk „ Życzliwie o Polsce” ( SP 4) p. Emilia Suchorowska

2 miejsce – Margareta Mączkowska „ Polska” ( SP 15) p. Agnieszka Płusa

3 miejsce – Amelia Węsierska „ Polska?” ( SP 18) p. Magdalena Ziółkowska

3 miejsce – Nadia Piwowarczyk „ Kiedyś będę bohaterką…” ( SP Węgrowo) p. Aneta Piwowarczyk

wyróżnienie – Bartosz Hume „ Niepodległość” ( SP 18) p. Magdalena Ziółkowska

wyróżnienie – Ksawery Karnia „100-lecie Niepodległości” ( SP 8) p. Izabela Szymkowicz

 

Kategoria wiekowa - klasy VI

1 miejsce – Marta Mosiołek „Życzliwie o Polsce” ( SP 3) p. Maria Szkudlarek

2 miejsce – Bartosz Stawicki „ Życzliwie o Polsce” ( SP 9) p. Jolanta Ulatowska

3 miejsce – Miłosz Michalski „ Piękna ojczyzna” ( SP 11) p. Teresa Czekała

wyróżnienie – Julia Kamińska „ Honor ojczyzny” ( SP 15) p. Barbara Radoń

 

Kategoria klas VII

I miejsce – Aleksander Poznański „ Życzliwy patriota” ( SP 20) p. Anna Chyla

II miejsce – Angelika Łazarska „ Moja ojczyzna” ( SP 3) p. Anna Kuchta

III miejsce – Szymon Stodolski „ Polska, moja ojczyzna” ( SP 16) p. Magdalena Gazda

wyróżnienie – Milan Piwowarczyk „ List młodego powstańca” ( SP Węgrowo) p. Aneta Piwowarczyk

wyróżnienie – Arkadiusz Grzelak „ Polska” ( SP 9) p. Daria Szałecka

 

Kategoria klas VIII

I miejsce – Kamil Danielewicz „ Nasz kraj” ( SP15) p. Barbara Radoń

II miejsce – Wiktoria Zielinkiewicz „Skrycie o Polsce” ( SP 15) p. Ewa Chylewska

III miejsce – Sandra Elwertowska „ Życzliwie o Polsce” ( SP 4) p. Tamara Brzezińska

wyróżnienie – Mateusz Kopczyński „ Polska” ( SP 21) p. Agnieszka Buczek

wyróżnienie – Agata Nowicka „ My żyjemy i żyć będziemy”  ( SP 8) p. Iwona Gazdecka

 

Gratulujemy laureatom, ich nauczycielom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział  w naszym projekcie. Kolejna edycja „ życzliwego” konkursu za rok… Zapraszamy…

 

Jolanta Ulatowska