Główne

Pożegnanie klas VIII

19 czerwca z samego rana podczas uroczystej akademii uczniowie klas VII pożegnali uczniów klas VIII. Nie obyło się oczywiście bez łez i wzruszeń.

ÓSMOKLASIŚCI, KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWO Z WYRÓŻNIENIEM

Średnia ocen

Weronika Lewińska

Klaudia Duda

VIII  B

Natalia Kucińska

Anna Olszewska

Marta Piotrowska

Martyna Rydzińska

Julia Wesołowska

VIII B

Wyróżnionym ósmoklasistom gratulujemy, a wszystkim życzymy POWODZENIA!

Zakończenie r.szk. 2018/2019 kl. IV - VIII

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 kl. IV - VIII

18 czerwca odbył się w naszej szkole apel podsumowujący rok szkolny dla klas IV – VIII. Podczas apelu to uczniowie przejęli władzę w szkole, czego symbolem było przekazanie uczniom przez panią dyrektor ogromnego klucza do szkoły. W ten sposób rozpoczął się w naszej szkole "Dzień samorządności".

Podczas apelu podsumowane zostały całoroczne osiągnięcia uczniów, wręczono dyplomy oraz drobne upominki. Nagrodzono tych uczniów, którzy otrzymali wzorowe zachowanie oraz tych, którzy osiągnęli najwyższą frekwencję. Dyplomy otrzymali uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach Szkolnego Klubu Ortograffiti. Ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu ortograficznego. Podziękowano uczniom za udział w wolontariacie, w rajdach pieszych, za pomoc w szkolnej stołówce czy bibliotece szkolnej.

UCZNIOWIE WZOROWI

99.0%

97.6%

97.8%

Po raz ostatni już apel poprowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z klas VIII –

Natalia Kucińska i Ania Olszewska.

UROCZYSTA AKADEMIA KLAS I - III

Dnia 18.06. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2018/2019 w klasach I - III. Uczniowie klas II - ich wraz pożegnali Trzecioklasistów, którzy od nowego roku szkolnego rozpoczną nowy etap edukacji szkolnej. Najlepsi spośród uczniów klas III - ich zostali wyróżnieni nagrodą książkową i brawami całej społeczności Pacholąt. Gratulujemy Im i życzymy dalszych sukcesów!

Wysłuchaliśmy także przemówienia Pani Dyrektor, która podziękowała zaproszonym Rodzicom za pracę na rzecz klasy i szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna, przepełniona wakacyjnymi wierszami i piosenkami. Akademię uświetniła uczennica klasy II c, która zagrała wesoły utwór na flecie. Na zakończenie wysłuchaliśmy wakacyjnych przestróg na bezpieczne spędzenie wolnego od nauki czasu.

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19.06.2019 r.

KLASY I - III  - ROZDANIE ŚWIADECTW O GODZINIE 11.00 W SALACH LEKCYJNYCH

KLASY VIII - GODZ. 8.00  - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  (sala gimnastyczna)

KLASY IV - VII - GODZ. 11.00 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

3 i 7 czerwca obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku pod hasłem: sportowcy czytają dzieciom, wychowanie przez sport i czytanie.

W tych dniach zaprosiliśmy do naszej szkoły dwóch sportowców: grudziądzkiego biegacza-prezesa Akademii Biegania p.Andrzeja Dolewskiego oraz  p. Magdalenę Fularczyk-Kozłowską-mistrzynię olimpijską, wielokrotną mistrzynię Polski we wioślarstwie, absolwentkę SP 9. Sportowcy opowiedzieli o swoich osiągnięciach,o właściwym odżywianiu,  czytali dzieciom bajki o sporcie i odwadze. Była też "biegowa" rozgrzewka przy wesołej muzyce poprowadzona przez biegacza. Sportowcy na spotkanie przynieśli ze sobą medale za największe osiągnięcia. Mieliśmy okazję zobaczyć dwa medale olimpijskie zdobyte przez p.Magdalenę Fularczyk-Kozłowską. Dzieci mogły zadawać pytania sportowcom oraz wziąć udział w klasowym konkursie plastycznym dotyczącym dziedzin sportowych.