Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Główne

ZAPRASZAMY

"DRZWI OTWARTE 2019"

Wizyta Przedszkolaków


Dnia 27 lutego naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego "Tarpno"- grupa "Żuków". Przyszli "pierwszoklasiści" zostali zapoznani z budynkiem szkoły i panującą w niej atmosferą. Mieli także okazję zobaczyć jak pracują ich starsi koledzy i sami zasiąść w szkolnej ławeczce.
Dzieci opuszczały szkołę pełne wrażeń, z pamiątkowymi zakładkami. Bez wątpienia poczuły już szkolną atmosferę, dzięki czemu będzie im łatwiej przekroczyć szkolny próg pierwszego września.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego


„ A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi,iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

21 lutego po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Takie święto ma służyć promocji języka ojczystego i uświadomieniu wszystkim Polakom, jak ważne jest posługiwanie się poprawną polszczyzną w życiu codziennym.


Właśnie dlatego uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycji radiowej na temat mowy ojczystej i bogactwa języka polskiego. Mieli też okazję zapoznać się z typowymi błędami językowymi popełnianymi przez Polaków i sentencjami podkreślającymi piękno naszej polszczyzny, które zostały wyeksponowane na holu szkoły i wzbudzały ogromne zainteresowanie uczniów.

W związku z tym niezwykłym dniem zorganizowano też szkolny konkurs polonistyczny „ Mistrz Poprawności Językowej”, w którym wzięli udział uczniowie klas VI – VIII.

Oto laureaci:

I miejsceKacper Mokwa ( VII b), Bartosz Stawicki ( VI b)

II miejsce – Klaudia Duda ( VIII b)

III miejsce – Tatiana Grzelak ( VII c)


Ogromne gratulacje dla naszych Mistrzów!

Pamiętajmy o poprawności językowej, szacunku dla pięknej mowy polskiej  i dbałości o kulturę słowa. To obowiązek wszystkich Polaków!

 

Wasi Poloniści

Daria Szałecka

Jolanta Ulatowska

NASZA SZKOŁA