Szkoła Podstawowa Nr 9

im. Tadeusza Kościuszki w Grudziądzu

Główne

Program "Dobry start"

 

Szanowni Państwo,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca 2021 r. będzie realizował rządowy program „Dobry start".

Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+  dla ucznia w ramach programu „Dobry Start”  będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia,  a w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat.

Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma  każdy, kto tylko tego będzie potrzebował. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.

Wanda Stróżyk

Zastępca Dyrektora Oddziału

ZUS w Toruniu

 

 

PUE_Dobry_Start

Wakacje

Udanych i bezpiecznych wakacji!

Wesołych podróży i słonecznych dni!


GBO 2022

W ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022 można głosować na jeden projekt związany z naszą szkołą - NAWIERZCHNIA REKREACYJNA Z GRAMI EDUKACYJNYMI.

Głosujmy!! Liczymy na Was!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

 

 


Pożegnanie klas VIII - ych

Dnia 25 czerwca 2021r. pożegnaliśmy naszych Ósmoklasistów.

Nadchodzą 'Dnia, których jeszcze nie znamy....."

Życzymy Wam samych sukcesów i wspaniałych chwil.

Klasa VIII A

Klasa VIII B

Klasa VIII C

 

 


Pożegnanie klas III - ich

Dnia  24.06. odbyło się uroczyste pożegnanie klas III - ich z grupy Pacholąt. Klasy II - gie wierszem i piosenką pożegnały starszych kolegów, wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, a także krótkiego występu klas III - ich. Następnie Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom za ich pracę na rzecz szkoły, a na zakończenie wysłuchaliśmy rad na bezpieczne wakacje.

Życzymy Trzecioklasistom powodzenia i samych słonecznych dni!

 
Wyniki konkursu dla uczniów klas I - IV pt. "Szczęśliwe życie bez dymu papierosowego"


Konkurs plastyczny odbył się w związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia bez Papierosa. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem.

W kategorii klas I i II przyznano nagrody uczniom:

I miejsce Alex Pokora z klasy Ib

II miejsce Filip Smiger z klasy IIa

W kategorii klas III i IV wyniki prezentują się następująco:

I miejsce Weronika Wisz z klasy IIIb

II miejsce ex aequo Małgorzata Czaplewska z klasy IIIa i Nadia Jankowiak z klasy IIIc.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie.